UX postrehy

Aug 24, 2018
Eva Fedorová wrote
Dobrý deň,

od augusta používame tento systém a mala by som pár pripomienok
- položky menu v tuneri, ktoré nevyužívame v našom portfóliu služieb, by mohli byť skryté, keďže nemajú čo ovládať (svietenie, zabezpečenie,...)
- nastavenie automatík tienenia by mohlo byť kopírovateľné medzi miestnosťami
- keď už to môžem nastavovať separátne, tak by som chcela nastaviť luxy pre každú miestnosť zvlášť, nielen teplotu.
- aplikácia v mobile, by si mohla pamätať, v ktorom mobile je a podľa toho nastaviť užívateľa, mať pri prihlásení všetkých užívateľov v mobile a zakaždým si vyberať seba je trochu otravné.
Ďakujem
Fedorová
New
1
Vote
Reply
3 Answers
Aug 24, 2018
Jozef Ťapajna agent wrote
Dobrý deň ďakujeme za pripomienky niektoré možno vyriešime v niektorej z najbližších aktualizácii, niektoré určite nie.
Systém je naprogramovaný všade rovnako čo má samozrejme aj svoje nevýhody no má to veľmi veľa výhod a tou hlavnou je, že je veľmi dobre odladený čo vám systémy ktoré sú programované na mieru nikdy neumožnia. To je doôvod prečo v tuner-i vidíte všetky technológie no v aplikácii (oranovej) je možné voliť si ktoré technológie sú viditeľné.
Na kopírovaní nastavení automatík tienenia pouvažujeme :)
Luxi sú globálny parameter najmä z dôvodu že hovoria o tom či je ekonomické využívať slnečný svit. Ale je možné že v budúcnosti nebude globálnym parametrom.
Toto je dobrý návrh posuniem na programátora, či je možné upraviť.

Aug 24, 2018
Eva Fedorová wrote
Dakujem, co sa luxov týka, myslela som to tak, že uroveň luxov na ktorú reaguje slnečná automatika bude iná pre každú miestnosť, lebo ráno je v pohode že pri 8000 sa všetky nastavia rovnako, ale večer pri poklese pod tuto hodnotu mám okná kde už je fajn aby sa zdvihli, ale aj okná, kde je to nežiadúce lebo tam slnko ešte priamo svieti a ani teplota neklesla pod požadovanú a miestnosť sa tým podvečerným slnkom začne prehrievať.
Aug 26, 2018
Jozef Ťapajna agent wrote
Dobrý deň, tu by som vám odporučil nastaviť nižšie luxi a obmedziť fungovanie konkrétnej žalúzie časom. Teda tam kde chcete aby sa podvečer už otvorili nastavíte čas fungovania napr od 9:00 do 16:00 a v miestnostiach kde chcete aby fungovali dlhšie nastavíte fungovanie od 9:00 do 18:00. Samozrejme luxi musia byť nastavené napr. na 4000. Takto dosiahnete reguláciu aj podľa viacerých mesiacoch.
Ďakujem
help@domotron.com, © 2021 Domotron s.r.o.,